31 Mayıs 2016 Salı
Anasayfa / Unutmayın

Unutmayın

iddaa oynarken dikkat edilmesi gerekenlerİddaa oynarken nelere dikkat etmeliyiz ? Bunları Unutmayın !

Öncelikli tavsiyem bu oyunda ne kadar bilgi sahibi olursanız olun ve ne kadar fazla tecrübeniz olursa olsun netice itibariyle bu oyunların genel adının ”Şans Oyunları” olduğunu unutmayın.Şansa bazen az bazen çok mutlaka ihtiyacınız olacaktır. 2. giriş tavsiyesi olarak şunu söylemek isterim ki; bu tür oyunlara bakış açınız hobi amaçlı olmalıdır.Şayet bu oyunları kazanç kapısı olarak görüp,bütün ümitlerinizi buna bağlar veya hayatınızı buna endekslerseniz hayal kırıklıklarınız çok olur ve bu da sizi istenmeyen durumlara itmeye sebebiyet verir.

* Yukarıdaki çok önemli olduğunu düşündüğüm giriş kısmını dikkate almanızı önerip hemen oyunla alakalı maddelere geçmek istiyorum.İlk aklıma gelenler olarak şunları söyleyebilirim ;

* Kuponunuza mümkün olduğu kadar az maç yazın çünkü unutmayın ki yazacağınız her bir maç fazladan bir risktir.Bu yüzden iddaanın veya oynadığınız şirketin izin verdiği ölçüde minimum maç sayısıyla oynayın.

*Eğer günün programı maç sayısı bakımından zayıf ise ve seçim yapmakta çok zorlanıyorsanız öylesine kupon yapmış olmak için oynamayın.

* Yetinmesini bilin.Oranları (veya toplam oranı) küçümseyip kuponunuza zorla maçlar yazmayın.Unutmayın,az kazanmak,kaybetmekten iyidir…

* Şayet bir gün içerisinde biden fazla kupon yapacak olursanız aynı maça her kuponunuzda yer vermeyin.

* Oranları önemsemeyin demiyorum ama tamamen oranlara bağlı kupon oluşturmayın.Bazen oranlar bizi yanıltabilir.

* Kupa maçları,özel turnuvalar,tek maçlık finaller gibi maçlara dikkat edin.Özellikle lig kupaları maçlarına küçük takımların daha fazla motive olduğunu ve bu maçların tehlike arz edeceğini unutmayın ve temkinli olun.(Bunun örneğini her yıl gerek ülkemizde gerekse avrupa maçlarında görüyoruz.)

* Kombine kuponunuzun oranını fazlaca etkilemeyecek olan oranlardaki maçları kuponunuza sokmayın.Örneğin kombine kuponumuzun oranı toplam 1’e 8 olsun ,bu kupona 1,10 oranlı bir maç eklemek fazladan risk almaktan başka bir şey değildir.

* Teknik direktör değiştiren takımlar genellikle yeni hocalarıyla çıktıkları ilk maçlarda reaksiyon gösterebiliyorlar buna dikkat edin.

* Bu oyunda oynayacağımız maçları seçmek kadar oynamamamız gereken maçları da hissedip bunlardan kaçınmak çok önemlidir.Kuponunuza yazacağınız bir saçma tahmin,bir sürü doğru tahminin ziyan olmasını sağlayabilir.Kısaca uzak durmanız gereken maçları da iyi belirleyin.

* Derbi maçlar genellikle seyir zevki yüksek ancak oyun açısından riskli maçlardır,bunlara dikkat edin.

* Takımların kadrolarındaki eksiklerine (sakat veya cezalı) oyuncularına bir göz atın ve bu oyuncuların takım için ne kadar önemli olduklarını kısaca araştırın.Bazı takımlarda takımın birçok seyini etkileyebilen çok önemli oyuncular bulunabilir.

* Takımların fikstürlerine ve puan cetvelindeki istatistiklerine göz atın.İstatistikler her zaman doğruyu elbette göstermez ancak size bazen fikir verebilir.

* Bu oyunda bilgi ve tecrübe kadar takip de önemlidir.Elinizden geldiğince en azından bazı ligleri veya takımları takibe alın.Lig özetlerini,maçların özetlerini zamanınız yettiğince izleyin.

* Takımlara ön yargılı yaklaşmayın.Bir takımdan hoşlanmayabilirsiniz ancak bu o takımın tüm maçlarını kaybedeceği anlamına gelmez.Takımları durum ve performansları açısından objektif olarak değerlendirin.

* Ligler başlarken ve biterken maçlara dikkat edin.Açılışta ilk 3-4 hafta ve kapanışlarda da son 4-5 hafta beklenmedik sonuçlar çıkma ihtimali daha kuvvetlidir.

*Maçlar bittikten sonra herkes bütün maçları biliyordur.

Bu maddeler daha da arttırılabilir ancak yukarıda sıraladığımız maddelere uymanız durumunda iddaada kazanmak sizin için kolaylaşacaktır.

Bir Cevap Yazın

Yandex.Metrica